„Wszak istnieje coś takiego jak zarażanie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej”

O nas

Monika Szulc


Miłośniczka gór i morsowania

Paweł Michalski


Entuzjasta filmowania, smakosz pizzy i wina

Cześć

Nazywamy się Monika i Paweł, a to jest nasz wspólny blog Wędrówki Przez Świat.

Jesteśmy parą od 15 lat, pochodzimy z różnych rejonów Polski, Monika z Pojezierza Brodnickiego, a Paweł z pięknego miasta Radom.

Mieszkamy w połowie drogi między Brodnicą a Radomiem, no prawie w połowie, bo w Warszawie.

Jesteśmy różni, jedno z nas to niespotykanie spokojny człowiek, a drugie to ta niespokojna połówka. Jest jednak coś w czym zawsze się dogadujemy i zgadzamy – spełniamy swoje marzenia. Uwielbiamy podróżować, zwiedzać, poznawać różne zakątki, wędrować po górach, nocować w nietypowych miejscach. Po prostu uwielbiamy się włóczyć. 

Interesujemy się fotografią. Lubimy też organizować bliskie jak i dalekie wyjazdy na własną rękę.

Do tej pory wspólnie odwiedziliśmy 20 krajów, zdarzają się wyjazdy w pojedynkę więc w sumie jest ich już ponad 20.

Z miłości do górskich wędrówek narodził się pomysł zdobycia Korony Gór Polski.

Korona Polski zdobyta i co dalej?  Czas na Koronę Gór Europy. Każde z nas ten „projekt” zaczęło w innym miejscu. Paweł swoją przygodę  z Koroną Gór Europy zaczął na szczycie Dealul Bălăneşti w Mołdawii, dla mnie pierwszym szczytem z Korony była Góra Dzierżyńskiego w Białorusi. Pawłowi pozostały 33 szczyty do zdobycia, a Monice 31 szczytów z Korony Europy.

Jednym ze spełnionych marzeń jest kamper. Nie taki kupiony z fabryki, pachnący ale taki nasz, nasz bus przerobiony przez nas na kampera. Spełnienie tego marzenia to wiele wyzwań i bardzo dużo pracy. Sporo nerwów i czasami łez. Ale też dużo radości. Pracowaliśmy nad nim od świtu do nocy w czasie urlopu i  w każdy weekend przez 8 miesięcy. 

Założyliśmy tego bloga ponieważ chcemy dzielić się naszymi wrażeniami i doświadczeniami z wyjazdów i zarażać pozytywną energią jaką daje poznawanie świata.

Piszemy o ciekawostkach z różnych zakątków świata. Znajdziesz tu również poradniki i przewodniki a także relacje z naszych wyjazdów.

„Wszak istnieje coś takiego jak zarażanie podróżą
i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej”

R. Kapuściński, Podróże z Herodotem

Skontaktuj się z nami